Het is de plicht van ouders en verzorgers om erop toe te zien dat kinderen de school daadwerkelijk bezoeken. In Groesbeek hebben we gezamenlijk beleid hiervoor gemaakt, dat geldt voor alle scholen.
Verlof buiten de vastgestelde vrije dagen of vakantieweken om moet ruim van tevoren aangevraagd worden via een verlofformulier. Dit formulier kunt u afhalen bij onze conciërge of directeur, of downloaden hieronder op onze website. Deze aanvragen worden getoetst aan de wettelijke regelingen (zie hieronder), waarna u van ons een schriftelijke reactie krijgt.
Dit alles betekent dat we geen extra verlof mogen geven voor eerder op vakantie gaan, goedkoper of buiten het seizoen op vakantie gaan, of een lang weekend weg.
U kunt een verlofformulier opn de school aanvragen of hier op de website downloaden en printen. Het ingevulde formulier levert u dan in bij de leerkracht of een van de teamleden. Na akkoord van de directie ontvangt u een bevestiging vanuit onze administratie. Die mail met bevestiging geldt als “bewijs” voor uzelf dat het verlof akkoord is, mocht een leerplichtambtenaar er bij u naar vragen.
De inspectie en de leerplichtambtenaar houden hierop tegenwoordig streng toezicht. Zowel ouders als school riskeren een boete bij het niet nakomen van de leerplichtwet. Bij frequent te laat komen en/of frequent ziekmelden is de school ook verplicht om contact op te nemen met de leerplichtambtenaar.
Wij zijn als school verplicht bij de leerplichtambtenaar melding te doen van ongeoorloofd schoolverzuim.